Stowarzyszenie

     Strona Główna
     Zarząd
     Członkowie
     Statut
     Sprawozdania
     OPP 1%
     Kontakt

Imprezy

     Aktualności
     Nasi Sponsorzy
     Relacje
     Prasa o nas
     Maratony
     Pływanie
     Canicross
     Narty
     Rzuć palenie
     Galeria
     Linki


licznik odwiedzin
21485
od 28 marca 2006 r.Medal Sylwii Kapusty z Rzeszowa na MP - relacja Darka Szydłaka - 2006-09-06

Brązowy medal - taki właśnie zawodniczka CWKS Resovia SZiK Rzeszów Sylwia Kapusta zdobyła na rozegranych 2 i 3 września 2006 r. Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Walimiu koło Wałbrzycha.
Trasa w Walimiu jak przystało na Górskie Mistrzostwa, wiodła po stromych i krętych drogach w Górach Sowich. Elita kobiet miała do pokonania 5 rund liczących po 12,8 km.
Wymagająca trasa sprawiła ze już po 2 rundzie na czele wyścigu zostało tylko kilka najlepszych zawodniczek tj. Bogumiła Matusiak, Paulina Brzeźna, Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec, Magdalena Sadłecka oraz Sylwia Kapusta. Po kolejnych dwóch rundach w walce o medale pozostały już tylko Sylwia Kapusta, Maja Włoszczowska i narzucająca wysokie tempo Paulina Brzeźna.
Pod koniec ostatniej rundy, na bardzo stromym i długim podjeździe zaatakowała późniejsza zwyciężczyni wyścigu Paulina Brzeźna odskakując Maji Włoszczowskiej na kilka sekund, Sylwia traciła wtedy ok. 1 minuty do Pauliny, jednak wypracowana wcześniej przewaga nad Sadłecką, Matusiak i Szafraniec pozwoliła jej spokojnie zmierzać po upragniony medal Górskich Mistrzostw Polski.
Wynik Sylwii był wielkim zaskoczeniem dla trenerów kadry, organizatorów i kibiców, którzy bardzo gorąco ją dopingowali, niewątpliwie była to największa niespodzianka tych zawodów, co wszyscy potwierdzali.
Dla Sylwii jest to już kolejny, trzeci medal Mistrzostw Polski, tym razem w kolarstwie szosowym, poprzednie dwa zdobywała w roku 2004 w wyścigu MTB.

W wyścigach o medale Mistrzostw Polski rywalizowali również inni zawodnicy z Podkarpackich klubów. W wyścigu juniorek bardzo dobrze zaprezentowała się debiutantka na zawodach szosowych Ewelina Szybiak (PTC Przemyśl) zajmując bardzo dobre 9 miejsce. W kategorii junior młodszy 11 miejsce wywalczył Dariusz Głuszak (Azalia Brzóza Królewska).

Wyniki Elita kobiet:
1. Paulina Brzeźna (MKS Start Peugeot) - czas 2.27.33s
2. Maja Włoszczowska (Lotto) - +0.26s
3. Sylwia Kapusta (Resovia SZiK Rzeszów) - +1.44s
4. Magdalena Sadłecka (Lotto) - +2.36s
5. Boumiła Matusiak (MKS Start Peugeot) - +2.41s
6. Anna Szafraniec (Lotto) - +2.50s

Pełne wyniki z Górskich Szosowych Mistrzostw Polski można zobaczyć na stronie http://strony.aster.pl/andrzejgodlewski/.Sylwia Kapusta z prawej strony


Sylwia Kapusta jak Gość Honorowy III Rzeszowskiego Rajdu Rowerowego organizowanego przez Stowarzyszenie „Ruch dla Zdrowia” i Urząd Miasta Rzeszowa

©2004 RESINET & ©2005 Ruch Dla Zdrowia