Stowarzyszenie

     Strona Główna
     Zarząd
     Członkowie
     Statut
     Sprawozdania
     OPP 1%
     Kontakt

Imprezy

     Aktualności
     Nasi Sponsorzy
     Relacje
     Prasa o nas
     Maratony
     Pływanie
     Canicross
     Narty
     Rzuć palenie
     Galeria
     Linki


licznik odwiedzin
41658
od 28 marca 2006 r.Międzynarodowy Akademicki Turniej piłki siatkowej mężczyzn o Puchar JM Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego Prof. dr hab. Włodzimierza Bonusiaka z okazji Dnia Edukacji Narodowej - 2006-11-23

W dniach 17-19.10.2006 r. odbył się tradycyjny turniej piłki siatkowej w obsadzie międzynarodowej, dla uczczenia Dnia Nauczyciela. W tym roku turniej organizowany przez Klub Uczelniany AZS, Studium WF i Sportu oraz Samorząd Studentów UR rozgrywano tylko w kategorii mężczyzn, ze względów finansowo-technicznych.
W turnieju wystartowało 9 drużyn, z podziałem na 2 grupy eliminacyjne (z przyczyn technicznych w ostatniej chwili odwołali swój udział Uniwersytet Przykarpacki IWANOFRANKOWSK Ukraina oraz wcześniej Uniwersytet DEBRECZYN Węgry ).
Mecze rozgrywano w salach sportowych UR przy ul. Hoffmanowej 25 i ul. Kasprowicza 1.
Zawody stały na dobrym poziomie sportowym o czym świadczą wyniki w poszczególnych setach (patrz tabele wyników). Fakt, że po raz pierwszy gościliśmy ekstraklasowy zespół ligi słowackiej Uniwersytet NITRA oraz Uniwersytet jagielloński a także po kilku letniej przerwie Uniwersytet Warszawski przyczynił się do uatrakcyjnienia tego turnieju.
Organizatorzy w tym roku dołożyli wszelkich starań, aby uczestnicy zawodów przez trzy dni w Rzeszowie czuli się, jak u siebie w domu. Aby byli pod każdym względem zadowoleni. Starali się o to studenci V r. WF (specjalizacja sportowa-piłka siatkowa, opiekun mgr Adam Maryniak) aby integracja młodzieży akademickiej poprzez sport, była w pełni realizowana a także w działaniu na rzecz organizacji wolontariatu.
Dzięki uprzejmości ze strony pana Norberta POLAKA bawiliśmy się w PIANO Club i Restauracji MIRAMONTI, Restauracji „W Rajskim Ogrodzie” oraz w Klubie Studenckim „Pod PALMĄ” - dzięki Prezesowi Stowarzyszenia Studentów i Absolwentów UR Jakuba STEFAŃSKIEGO.
Cieszyć się należy z tego, że po wielu latach (turniej jest rozgrywany od 1973 roku, z przerwą w latach 1997-2002) reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego występująca pod nazwą UR I w składzie: Łukasz Lasota - kapitan V WF, Michał Betleja - libero III WF, Marcin Sroka III WF, Paweł Włodyka V WF, Przemysław Bryliński II WF, Rafał Buszek I WF, Przemysław Marć II WF, Grzegorz Lekki V WF, Tomasz Pieniążek II Rolnictwo oraz Łukasz Krzysiak II WF, trener mgr Adam Maryniak wygrała ten turniej, zdobywając I miejsce (bez porażki w całym turnieju) i okazały puchar JM Rektora UR pozostał w Rzeszowie.
Tym sukcesem nasi siatkarze podtrzymują dobrą passę w 2006 r.(IV miejsce w XXIII Mistrzostwach Polski Uniwersytetów w Olsztynie, 19-21.05.2006 w gronie 15 uniwersytetów z Polski oraz srebrnym medalu w XI Akademickich Mistrzostwach Polski w Grach Zespołowych w Warszawie 27-31.08.2006 r.
Szczególnie mecz półfinałowy, wygrany 3 : 2 z Uniwersytetem Nitra i finał w którym pokonaliśmy 3 : 1 Uniwersytet Warszawski dostarczył licznie zgromadzonej publiczności wiele emocji w tej pięknej dyscyplinie sportowej jaką jest piłka siatkowa.
Dzięki przychylności i hojności naszych darczyńców i sponsorów turnieju: Urząd Miasta Rzeszowa, Uniwersytet Rzeszowski, NTB, PPUH „CORPORES”, PZU Życie S.A., PBS Bank, Spól Net POLONEA, PHU ROJAX, PPUH MAM, LIMBLACH, ECORES, TERMAR, REMBUD Strzyżów, SMAK EKO Górno, FRANCO, VAKO, TRANS EUROPA, Cukiernia BULANDA i IZA, ZNP UR, KU NSZZ Solidarność UR, SKANSKA S.A., POLSTOR, Hurtownia SPORT CENTRUM, ZŚ AZS, Urząd Marszałkowski I KU AZS UR, mogliśmy przyjąć ekipy zagraniczne w Rzeszowie oraz nagrodzić najlepszych siatkarzy tego turniej w 6 kategoriach (patrz, zestawienie wyników i nagrodzonych).
Należy również wspomnieć, że podczas oficjalnego otwarcia turnieju Prezes KU AZS UR dr Maciej Huzarski oraz kierownik SWFiS UR mgr Krzysztof Aftaruk wręczyli okolicznościowe dyplomy z wyrazami podziękowania za wieloletnie, godne reprezentowanie barw WSP i UR dla najbardziej zasłużonych absolwentów-siatkarzy Macieja Lesia, Piotra Wiktora, Tomasza Głowiaka i Tomasza Szeremety.
Wyróżnieni oraz ich koledzy dali później pokaz bardzo dobrej gry i jeszcze większego zaangażowania na parkiecie, co wyraził słowami trener Uniwersytetu Nitra Luboslav Salata „absolventi, super bojują”.
Sędziów do prowadzenia turnieju delegował nieodpłatnie PWZPS w Rzeszowie, przewodniczący Wydziału Sędziowskiego mgr inż. Piotr Dudek.
Opiekę medyczną pełnił NZOZ MEDIC-TRANSPORT Rzeszów, kierownik mgr Andrzej Kwiatkowski.
Jak co roku, promując różne formy aktywnego ruchu na oficjalnym otwarciu turnieju i jego zakończeniu wystąpił Taneczny Klub Sportowy „GASIEK” trenerzy Joanna i Grzegorz Kamińscy oraz Sekcja Akrobatyki Sportowej AZS UR SAS Brygidy Sakowskiej-Kamińskiej.
W imieniu organizatorów turnieju chciałbym gorąco podziękować wszystkim sponsorom.
Bez Waszej wydatnej pomocy, nasz turniej, który posiada ponad trzydziestoletnią historię, nie byłby możliwy do zrealizowania, ze względu na trudną sytuację sportu akademickiego w Uczelni i środowisku rzeszowskim.

Trener i opiekun sekcji piłki siatkowej mężczyzn AZS UR
mgr Adam Maryniak st. wykładowca SWFiS UR

Tabela wyników (PDF)Najlepszy siatkarz turnieju MVP Rafał Buszek I rok WF UR


Drużyna UR 1 - zwycięzca turnieju siatkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego, Trener Adam Maryniak i Dyrektor Wydziału promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Tadeusz Szylar


Dwublok z nr 8 Przemysław Bryliński i z nr 9 Rafał Buszek


Mecz o 1 miejsce w turnieju UR I - UNIWERSYTET WARSZAWSKI, 3:1, w ataku Przemysław Bryliński

©2004 RESINET & ©2005 Ruch Dla Zdrowia