Stowarzyszenie

     Strona Główna
     Zarząd
     Członkowie
     Statut
     Sprawozdania
     OPP 1%
     Kontakt

Imprezy

     Aktualności
     Nasi Sponsorzy
     Relacje
     Prasa o nas
     Maratony
     Pływanie
     Canicross
     Narty
     Rzuć palenie
     Galeria
     Linki


licznik odwiedzin
21604
od 28 marca 2006 r.Wyścigi psich zaprzęgów w Lubieszowie - 2007-11-18

Przez 3 dni w Lubieszowie w woj. opolskim odbywały się zawody psich zaprzęgów zaliczane do Pucharu Polski. Juniorzy rywalizowali w ramach Mistrzostw Polski Juniorów. O randze zawodów świadczy przyznanie przez europejskie organizacje sportów psich zaprzęgów tej imprezie Pucharu Europy ? jak powiedział Tomasz Radłowski, utytułowany zawodnik, prezes sekcji „Cze-Mi” , organizatora zawodów.
Członkowie zaprzyjaźnionego Klubu Sportowego Psich Zaprzęgów NOME w Rzeszowie pod trenerskim okiem Andrzeja Ratymirskiego - utytułowanego byłego zawodnika i prezesa Klubu przez dwa dni ścigali się w zimowej scenerii z zawodnikami z całej Polski (ok. 100 zawodników). Krystyna Kret z psem Atka z Boguchwały k/Rzeszowa w zawodach o Puchar Polski DRYLAND 2007 zajęła 4 miejsce w klasie CCK (biegacz z psem). W Lidze Zaprzęgowej Lubieszów 2007 startowali Krzysztof Radecki z Zagórza w klasie DO z psami Beta i Auro, zajmując 2 miejsce i Jacek Kruczoń z Biłgoraju w klasie C z Oskarem i dw, zajmując 2 miejsce, a 15 letni junior Wojtek Mac z Rzeszowa w klasie BMJ (rowerzysta z psem) zajął 6 miejsce. Wyniki na stronie www.czemi.webd.pl.
Sztafeta kobiet reprezentująca Klub NOME w składzie Krystyna Kret, Agnieszka Nawroth i Asia Kubiczek zajęła 3 miejsce. Pomoc przy startach i całość logistyczną wyprawy na zawody zabezpieczali Adam Kret i Kazimierz Deręgowski.
W trakcie tej imprezy odbyły się zawody dla dzieci, a i kibice też mogli spróbować swoich sił w biegu z psami. Wieczór Maszera był wyśmienity z atrakcyjnym m.in. prosiaczkiem i lokalnymi potrawami przygotowanymi przez mniejszość niemiecką oraz losowaniem nagród (wszyscy zawodnicy z naszej ekipy coś wylosowali, a Wojtuś Mac nawet elegancki pokrowiec na sanie). Zawody uatrakcyjnił występ drużyny Wikingów, co nadało imprezie specyficzny klimat, a co odczuli na pewno wszyscy uczestnicy tych znakomicie zorganizowanych zawodów w Lubieszowie. Do zobaczenia w przyszłym roku.

picasaweb.google.pl/przemcio1000/ZawodyLubieszW2007
www.grey.info.pl/index.php/pl/gallery/image_list/25
©2004 RESINET & ©2005 Ruch Dla Zdrowia