Stowarzyszenie

     Strona Główna
     Zarząd
     Członkowie
     Statut
     Sprawozdania
     OPP 1%
     Kontakt

Imprezy

     Aktualności
     Nasi Sponsorzy
     Relacje
     Prasa o nas
     Maratony
     Pływanie
     Canicross
     Narty
     Rzuć palenie
     Galeria
     Linki


licznik odwiedzin
41642
od 28 marca 2006 r.Międzynarodowy Akademicki Turniej piłki siatkowej - Rzeszów, 19-20.12.2007 - 2008-01-04

Sprawozdanie z przebiegu Międzynarodowego Akademickiego Turnieju piłki siatkowej mężczyzn w Rzeszowie, organizowanego w dniach 19-20.12.2007 r. przez:
- Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego
- Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu, Wydziału WF UR
- Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Rzeszowa
- Stowarzyszenie Studentów i Absolwentów UR

W turnieju wzięło udział 6 zespołów podzielonych na grupy eliminacyjne (ze względu na trudności wizowo-paszportowe, w przeddzień turnieju odwołali swój przyjazd, Lwowski Państwowy Uniwersytet Kultury Fizycznej we Lwowie i Uniwersytet Wołyński w Łucku).
Mamy zapewnienie ze strony pana Rektora Eugen Prystupa z LPUKF we Lwowie, że w styczniu lub w lutym 2008 roku będziemy gościć studentów-sportowców z Jego uniwersytetu.
W meczu finałowym turnieju, który stał na wysokim poziomie sportowym i obfitował w wiele efektownych wymian i udanych zagrań obu zespołów w ataku i obronie, Uniwersytet Presovski pokonał I zespół Uniwersytetu Rzeszowskiego 3 : 1 (21, 16, -23, 22) i puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa trafił do zespołu naszych południowych sąsiadów, Uniwersytetu z Presova, na co dzień zespół ten gra w ekstralidze słowackiej, a z zespołu tego trafili do PLS i Delecty Bydgoszcz Martin Sopko i Mchal Cervien.
Cztery pierwsze zespoły otrzymały puchary, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach upominki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Uniwersytet Rzeszowski oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta i Sponsorów turnieju.
Również w tym roku, jak i w poprzednich latach staram się promować różne formy ruchu, aby je zaprezentować studentom Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tak było i w czasie ostatniego MAT piłki siatkowej mężczyzn.
Oficjalnego zakończenia turnieju dokonał dr hab. Stanisław Zaborniak, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego UR a uświetnił swoim występem Zespół Akrobatyczno-Taneczny ?FLIMERO? Szkoły Podstawowej w Tyczynie, którego założycielką i trenerką jest pani Jolanta Magda.

mgr Adam Maryniak
Pracownia Upowszechniania i Promocji Sportu WWF UR


Międzynarodowego Akademickiego Turnieju piłki siatkowej (PDF)


©2004 RESINET & ©2005 Ruch Dla Zdrowia