Stowarzyszenie

     Strona Główna
     Zarząd
     Członkowie
     Statut
     Sprawozdania
     OPP 1%
     Kontakt

Imprezy

     Aktualności
     Nasi Sponsorzy
     Relacje
     Prasa o nas
     Maratony
     Pływanie
     Canicross
     Narty
     Rzuć palenie
     Galeria
     Linki


licznik odwiedzin
41718
od 28 marca 2006 r.Akademickie Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym - 2008-05-05

W sobotę 26 kwietnia odbyły się w Rzeszowie V Akademickie Mistrzostwa Polski w chodzie sportowym. Wśród uczestników, którzy rywalizowali na dystansie 5000m znaleźli się czołowi polscy zawodnicy, z których część będzie reprezentować nasz kraj na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął zawodnik katowickiej AWF, Grzegorz Sudoł, zdobywca 7 miejsca na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 r. Obejmując od początku prowadzenie pokonał on zdecydowanie drugiego zawodnika, Rafała Fedaczyńskiego reprezentującego AZS AWF Katowice, oraz swojego klubowego rywala Rafała Augustyna.
„Cieszę się że udało mi się uzyskać tak dobry rezultat, tym bardziej, że miesiąc wcześniej startowałem na dystansie 50 km w zawodach na Słowacji, gdzie udało mi się o 3 minuty poprawić swój rekord z Aten. 10. i 11. maja będziemy startować na zawodach pucharu świata w Rosji, a w sierpniu główny cel i najważniejsza impreza całego czterolecia, czyli Igrzyska w Pekinie, gdzie zamierzam walczyć o podium” - komentuje Grzegorz Sudoł.

Wśród kobiet najlepszy rezultat uzyskała reprezentantka gospodarzy, zawodniczka AZS URz, Paulina Buziak która z wynikiem 22:15 pokonała Agnieszkę Dygacz z AZS AWF Katowice oraz swoją koleżankę klubową, Katarzynę Kwokę. „Nie spodziewałam się tego, ponieważ dziewczyny były równie dobrze przygotowane jak ja. Poprawiłam dosyć sporo swój rekord życiowy. Podczas zawodów pucharu świata w Rosji będę starała się wywalczyć minimum do startu w Pekinie na dystansie 20 km”

Podczas zawodów drużynowo dominowały zespoły AWF Kraków, AWF Katowice oraz AZS URz . W rywalizacji brali również udział reprezentanci warszawskiego SGGW, Poznańskiego AWF oraz PWSZ w Pile. Równolegle do zawodów Akademickich Mistrzostw Polski odbył się IV Ogólnopolski Mityng w chodzie sportowym. Organizatorem całej imprezy był KU AZS URz oraz przy współpracy z klubem sportowym CWKS Resovia.

Mateusz Szal


Wyniki końcowe

5000m seniorzy
Sudoł Grzegorz [78] (AZS AWF Kraków) - 19:38.19
Fedaczyński Rafał [82] (AZS AWF Katowice) - 20:02.39
Augustyn Rafał [84] (AZS AWF Kraków ) - 20:08.99

5000m seniorki
Buziak Paulina [86] (KU AZS UR Rzeszów) - 22:15.54
Dygacz Agnieszka [85] (AZS AWF Katowice) - 22:24.89
Kwoka Katarzyna [85] (KU AZS UR Rzeszów) - 23:45.08
©2004 RESINET & ©2005 Ruch Dla Zdrowia