Stowarzyszenie

     Strona Główna
     Zarząd
     Członkowie
     Statut
     Sprawozdania
     OPP 1%
     Kontakt

Imprezy

     Aktualności
     Nasi Sponsorzy
     Relacje
     Prasa o nas
     Maratony
     Pływanie
     Canicross
     Narty
     Rzuć palenie
     Galeria
     Linki


licznik odwiedzin
41410
od 28 marca 2006 r.Sztafeta strażacka podczas I Maratonu Rzeszowskiego - 2005-06-09

Strażacy pobiegli w pełnym uzbrojeniu strażackim – ubranie typu NOMEX, w którym, na co dzień uczestniczą w akcjach ratowniczo - gaśniczych, na plecach nadciśnieniowy aparat powietrzny, zawieszona na klatce piersiowej maskę oraz hełm. Zestaw ten waży około 25 kg.

W sztafecie pobiegli dwaj strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz jeden strażak kadet ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Każdy z nich miał do pokonania około 14 km. Strażacy z Jasła, na co dzień pełnią służbę na stanowiskach związanych z udziałem w akcjach ratowniczo gaśniczych. Dwukrotnie byli reprezentantami Województwa Podkarpackiego w strażackich zawodach o nazwie WIEŻOWIEC wybiegając na 30-te piętro Warszawskiego Centrum Finansowego w czasie około 6,5 minuty w pełnym uzbrojeniu strażaka z maska na twarzy podpiętą do aparatu powietrznego. W 2004 roku przebiegli dystans 7,5 km w pełnym uzbrojeniu strażaka podczas Biegu Niepodległości w Krośnie.

Kapitan Jarosław Lula 11 lat służby, na co dzień pracuje w KP PSP w Jaśle na stanowisku dowódcy sekcji. Jako strażak sportowiec uczestniczył w Mistrzostwach Świata Służb Mundurowych w Sztokholmie, trzykrotnie brał udział w Mistrzostwach Europy Strażaków w Biegach Długodystansowych w Paryżu. Uczestniczył w kilku dziesięciu biegach długodystansowych na terenie całego kraju i poza jego granicami. Bieganie jest jego pasją i każdą wolną chwilę poświęca na treningi.

Aspirant Wojciech Walaszczyk 15 lat służby w PSP obecnie na stanowisku dowódcy zastępu. Mistrz Polski w kategorii strażaków w Biegach Przełajowych służb mundurowych „O Nóż Komandosa” w Lublińcu. Uczestnik maratonu Krakowskiego, Warszawskiego i Poznańskiego oraz w kwietniu tego roku uczestnik maratonu Londyńskiego. Pierwszy raz w uzbrojeniu strażaka biegał podczas półmaratonu Niepodległości w Bochni z czasem 2h 20 min.

Pozostały uczestnik sztafety to kadet ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie Kadet Artur Żmudziński. Trenuje w Szkolnym Klubie Biegacza, uczestniczył w kilku biegach długodystansowych oraz ostatnio w Półmaratonie Krakowskim.
fot. J.Polanowski


fot. J.Polanowski


fot. J.Polanowski


fot. J.Polanowski


fot. J.Polanowski


fot. J.Polanowski


fot. J.Polanowski


fot. J.Polanowski


fot. J.Polanowski


fot. M.Grygiel


fot. M.Grygiel


fot. M.Grygiel

©2004 RESINET & ©2005 Ruch Dla Zdrowia