Stowarzyszenie

     Strona Główna
     Zarząd
     Członkowie
     Statut
     Sprawozdania
     OPP 1%
     Kontakt

Imprezy

     Aktualności
     Nasi Sponsorzy
     Relacje
     Prasa o nas
     Maratony
     Pływanie
     Canicross
     Narty
     Rzuć palenie
     Galeria
     Linki


licznik odwiedzin
21573
od 28 marca 2006 r.III Rzeszowskie Pływanie - relacja - 2006-07-17

W ostatnią sobotę, 15 lipca odbyły się na kąpielisku „Żwirownia” przy ul. Kwiatkowskiego w Rzeszowie zawody pływackie. W zawodach wzięło udział 26 uczestników, którzy pokonywali dystans 150 metrów w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii do 12 lat zwycięzcami zostali Anna Wiktor (kat. dziewcząt) i Marcin Baszak (kat. chłopców), w kategorii od 13 do 18 lat - Joanna Leniart i Adrian Baszak, a w kategorii powyżej 18 lat zwyciężył Mateusz Szal (biega również w maratonach). Najstarszym zawodnikiem był Pan Marek Drabek (55 lat), a najmłodszą uczestniczką Marlena Baran - lat 10.
WYNIKI
Zwycięzcy otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca i prezesa Stowarzyszenia „Ruch dla Zdrowia” Piotra Latawca pamiątkowe dyplomy, medale, puchary oraz cenne nagrody rzeczowe.
W trakcie zawodów odbył się pokaz gry kajak-polo, przygotowany przez Klub Kajakowy „Resowiak” oraz nauka udzielania pierwszej pomocy ofiarom wody przez ratowników WOPR i zespół medyczny Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy mówili również, czym się kończą bezmyślne próby skoków do wody w nawiązaniu do ogólnopolskiej kampanii „Płytka wyobraźnia to kalectwo”.
Impreza udała się bardzo dobrze, choć pogoda nam nie sprzyjała. Już dziś zapraszamy na kolejne zawody pływackie na „Żwirownii”, które odbędą się 26 sierpnia (sobota) z okazji zakończenia wakacji.
Wszystkim organizatorom, a zwłaszcza Pani Ewie Furman - sędzia główny zawodów, POZP, ROSiR, klubowi pływackiemu „Sokół”, Urzędowi Miasta oraz wyżej wymienionym dziękujemy, a zawodnikom składamy najserdeczniejsze gratulacje. Do zobaczenia w sierpniu!

Autorzy: Ewa Pietrucha i Adam KretStart zawodników


Prezydent Tadeusz Ferenc wręcza puchary


Sedzia główny Zawodów Ewa Furman i Prezes Stowarzyszenia Piotr Latawiec wręczają nagrody


Na koniec wspólne zdjęcie gości, organizatorów, zawodników i widzów

©2004 RESINET & ©2005 Ruch Dla Zdrowia